بیمه عمر پاسارگاد / نمایندگی زارعی

http://bpaht.ir/

نکات فنی پوشش بازنشستگی یا سرمایه گذاری

1- این پوشش از دو نوع سود برخوردار است: سود تضمینی( سود فنی – سود علی الحساب) و سود مشارکت در منافع   2- سود تضمینی: سودی است که به طور تضمین شده و قطعی به بیمه گذار یا ذی نفع در

نکات فنی پوشش بازنشستگی یا سرمایه گذاری
 • 09022275808واتس اپ
 • خلاصه داستان :

  1- این پوشش از دو نوع سود برخوردار است: سود تضمینی( سود فنی – سود علی الحساب) و سود مشارکت در منافع

   

  2- سود تضمینی: سودی است که به طور تضمین شده و قطعی به بیمه گذار یا ذی نفع در پایان مدت قرارداد یا در زمان بازخرید داده می شود و در حال حاضر این نرخ برای دو سال اول %16 – برای دو سال دوم  13%- از سال پنجم تا پایان مدت قرارداد  10% می باشد. این سود ممکن است به دستور بیمه مرکزی هر سال تغییر یابد.

   

   3- سود مشارکت در منافع: همه شرکت های بیمه سرمایه گذاری های متفاوتی را در زمینه های مختلف انجام می دهند و بیمه گذاران عمر و تامین آتیه خود را نیز در این سرمایه گذاری سهیم می کنند، بر اساس قانون،  85درصد از این سود بدست آمده به اندوخته بیمه گذاران واریز می شود. میزان محاسبه سود مشارکت به صورت روز شمار و مرکب می باشد، منظور ازسود مرکب پرداخت سود به سودهای سال های قبل بیمه نامه است که همه این سود ها با هم تجمیع شده و یک اندوخته بسیار قابل توجهی را شکل می دهد. میزان سود مشارکت در منافع در شرکت های مختلف کاملا متفاوت است و هر شرکت بیمه ای بر اساس نوع سرمایه گذاری ای که انجام می دهد سود متفاوتی را به بیمه گذاران پرداخت می کند . میزان سود مشارکت در منافع که به بیمه نامه های عمر و تامین آتیه پرداخت می شود برای هر سال متفاوت بوده و نمی توان درباره سود سال های آینده عددی را پیش بینی کرد. آخرین رقم سود مشارکت اعلام شده از سوی شرکت بیمه پاسارگاد مربوط به سال  1396و رقم  %18.57بوده است.

   

   4- سود تضمینی در همه شرکت های بیمه به دستور بیمه مرکزی یکسان می باشد و سود مشارکت در منافع با توجه به نوع سرمایه گذاری در هر شرکتی متفاوت است.

   

   5- نکته قابل توجه در این دو نوع سود این است که سود تضمینی و سود مشارکت در منافع با هم ترکیب می شوند نه تجمیع به عبارت دیگر وقتی می گوییم سود تضمینی در یک سال مشخص  16درصد و سود مشارکت در منافع  22درصد است به این معنا نیست که سود آن سال  38درصد می باشد بلکه سود مشارکت در واقع  6درصد است که به سود تضمینی اضافه می شود.

   

  6- با توجه به اینکه در بیمه نامه های عمر و تامین آتیه فقط سود تضمینی نشان داده می شود و سود مشارکت در منافع به لحاظ اینکه قطعی نیست و حالت پیش بینی داشته درج نشده است جدولی به نام جدول استعلام با استناد به سود مشارکت در منافع سال های قبل تنظیم شده که در صفحه بعد آن

  را مشاهده می کنید که می تواند معیار خوبی برای مشتریان باشد تا بدانند بعد از پایان مدت قرارداد چه مبلغی را دریافت می کنند.( ارقام این جدول حالت پیش بینی دارد و قطعی نیست)

   

   7- هر ساله مبلغ دریافتی به بیمه شدگان به صورت تصاعدی بالاتر می رود و این روند در بین بیمه شدگانی که سن کمتری دارند بیشر نمود پیدا می کند بنابراین در مذاکرات فروش روی افرادی که سن کمتری دارند تمرکز بیشتری نمایید و از بیمه گذاران بخواهید مدت قرارداد خود را در بازه زمانی بیشتری انتخاب نمایند. (  25تا  30سال)

   

   8- مبلغ پرداخت شده در پایان مدت قرارداد یا در زمان بازخریدی فقط به صورت یکجا به شخص مورد نظر داده می شود و طرحی به عنوان حقوق یا مستمری در بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد وجود ندارد اما نکته ای که مهم است که باید به آن اشاره کرد این است که بازنشستگی فقط به معنای حقوق یا مستمری ماهیانه نیست و می تواند به صورت یکجا هم پرداخت شود که این نوع طرفداران زیادی نسبت به حقوق ماهیانه نیز دارد زیرا فرد در مورد مبلغ نسبتا زیادی که به او داده می شود حق انتخاب بیشتری دارد.

   

  9- سود تضمینی به صورت روز شمار محاسبه می شود ولی سود مشارکت به صورت سالانه محاسبه و هر 3 سال یکبار به حساب صندوق بیمه گذاران واریز می شود.

   

   

   10- بیمه گذاران می توانند به مراجعه به سایت شرکت بیمه پاسارگاد به نشانی www.pasargadinsurance.ir سود مشارکت در منافع خود را مشاهده نمایند.

   

   

   

   

  کانال تلگرامی : http://t.me/bpaht

گزارش کد : 11

پست

رهگیری مرسولات پستی

تیپاکس

رهگیری مرسولات تیپاکس

باربری

رهگیری مرسولات باربری